Kombajn „Oliwia PRO”

Kombajn Oliwia jest urządzeniem przeznaczonym do zbioru owoców jagodowych takich jak: porzeczka czarna, porzeczka czerwona, agrest, aronia, ale również po uprzednim przystosowaniu doskonale sprawdza się jako maszyna do zbioru owoców maliny.

Kombajn „Oliwia PRO”, to zmodyfikowana wersja kombajnu „Oliwia”, którego szerokość zewnętrzna mierzona od koła do koła wynosi tylko 1,2 m!

 

 

Kombajn zaprojektowany i stworzony został do zbioru połówkowego (półurzędowy). Napęd jaki użyto w tej maszynie jest w pełni hydrauliczny, wykorzystując pompę wysokiego ciśnienia napędzaną przez WOM. Taki napęd jest korzystniejszy ponieważ pozwala na łatwiejszą regulację maszyny zapewniając wydajniejszą prace.

Zbiór owoców realizowany jest poprzez zespół otrząsający (otrząsacz) w którego skład wchodzi wysokiej wydajności i jakości głowica z napędem hydraulicznym. Prędkość jak i moc otrząsania jest w pełni konfigurowalna dzięki zastosowaniu precyzyjnych zaworów dławiących oraz specjalnie dobranych elementów hamujących. Zespół otrząsający zamontowany jest nad przenośnikiem taśmowym (transporter) na który trafiają owoce. Dzięki hydraulicznej regulacji wysokości jak również prędkości przenoszenia urobku jesteśmy w stanie przystosować maszynę nawet do najbardziej wymagającej plantacji. Następnie owoc jest czyszczony z zanieczyszczeń stałych. Regulacja zespołu czyszczącego odbywa się dzięki zmianie prędkości obrotowej wentylatora wykonywanej przez zawór dławiący. Czysty owoc trafia do skrzynek lub skrzyniopalet.

Każdy kombajn jest produkowany dla indywidualnego klienta który ma możliwość ingerencji w budowę konstrukcyjną obejmującą np. zmianę wymiarów podestu bądź możliwość wykonania dodatkowej części składanej, jak również oferujemy możliwość konfiguracji oprzyrządowania bądź rozbudowy kombajnu w dodatkowe elementy takie jak:

 1. Skrętny hydraulicznie dyszel który pomaga w dużym stopni w łatwiejszym a co za tym idzie szybszym manewrowaniu maszyną co jest bardzo istotne przy dużych plantacjach.
 2. Przystawkę do młodych pędów pomagająca w zbiorze owoców z młodych krzewów. W skład tego oprzyrządowania wchodzi również specjalnie zaprojektowany rozdzielacz rzędów przeznaczony właśnie do ww. celu.
 3. Szeroko rozwinięta możliwość konfiguracji zespołu otrząsającego umożliwia przystosowanie kombajnu pod dany rodzaj plantacji. Mamy możliwość wyboru ciężarów głowicy, dolnych rusztów prowadzących oraz posiadamy dwa rodzaje ,,palców’’ słoneczek: metalowe ze stali gatunkowej służące do zbioru owoców jagodowych oraz z tworzywa sztucznego mające zastosowanie przy zbiorze owoców miękkich.

Możliwe rodzaje konfiguracji

 • Otrząsacz z możliwością zmiany słoneczek sprawdzający się wielu rodzajach plantacji (słoneczka mocowane za pomocą śrub pozwalające na regulacje wysokości każdego z osobna).
 • Otrząsacz stały bez możliwości zmiany rodzaju słoneczek, przystosowany do zbioru z jednego typu plantacji.
  Ponadto w tej opcji znajduje się również dodatkowe słoneczko przykręcane na samym dole służące przystosowaniu otrząsacza do zbiorów z młodych pędów zapewniając wydajniejszą prace.
 • Możliwość montażu dodatkowego słoneczka nagarniającego dzięki któremu delikatne pędy krzewów nie są narażone w tak dużym stopniu na uszkodzenie jak to ma miejsce w konwencjonalnym rozwiązaniu.
 • Zastosowanie hydraulicznie skrętnych kół ułatwiających w bardzo dużym stopniu kierowanie (zawracanie) maszyną w bardzo krótkich oraz wąskich plantacjach.
 • Możliwość montażu rolek zjazdowych służących do zbioru owoców do kistenów.
  Występują dwa rodzaje: krótkie służące do ustawienia na podeście jednej skrzyni, długie z możliwością ustawienia dwóch skrzyń.
 • Zastosowanie transportera długiego poprzecznego służącego do transportu gotowych owoców do skrzyń które przemieszczają się równolegle do kombajnu w kolejnym rzędzie.
 • Montaż krótkiego transportera służącego do sortowania owoców przed trafieniem do skrzynek dzięki czemu mamy pewność wysokiej jakości zbioru.
 • Montaż pakietu oświetlenia.
 • Możliwość montażu zadaszenia podestu.

Wszystkie możliwości konfiguracyjne uzgadniane są przy składaniu zamówienia.

Wszystkim maszynom przez nas produkowanym zapewniamy serwis GWARANCYJNY! Jak również pogwarancyjny oraz szeroki wybór części zamiennych.

null
null

Hydraulicznie skrętny dyszel

null
null

Przystawka do młodych pędów

null
null

Szeroka możliwość konfiguracji

zespołu otrząsającego