Otrząsarka „Tornado Radius”

Otrząsarki z serii ,,TORNADO” przeznaczone są do zbiorów owoców: wiśni, czereśni, śliwy, orzecha itp. Urządzenia znajduje szerokie zastosowanie w różnego rodzaju sadach i plantacjach.

Otrząsarko-odwiewarka w wersji „Tornado Radius” jest pierwszą w Polsce otrząsarko-odwiewarką wyposażoną w automat do zwijania i rozwijania plandek transportowych oraz zawierającą zespół podkładania plandek składający się z korpusów i prowadnic plandeki. Prowadnica w kształcie łuku składa się z dwóch listew o kształcie prostokąta z listwą zębatą rozwiązanie to jest chronione prawnie.
MASZYNA PRAWNIE CHRONIONA!

Maszyna wykorzystuje własny układ hydrauliczny oparty na pompie wysokiego ciśnienia połączonej z przekładnią napędzaną przez WOM oraz z elementów sterujących takich jak zawory przelewowe, dławiące i rozdzielacze hydrauliczne, jak również z elementów wykonawczych takich jak: silniki napędowe oraz siłowniki.

Zbiór owoców jest realizowany przez zespół otrząsający składający się z głowicy, ramienia i elementu zaciskowego wykończonym gumą chroniącą pień drzewa przed nadmiernym uszkodzeniem. Owoce otrzęsione w ten sposób spadają na uprzednio rozciągnięty pod drzewem ekran, zaprojektowany w taki sposób aby zminimalizować straty spowodowane spadaniem z niego owocu, ekran następnie jest zwijany z wykorzystaniem silnika hydraulicznego. Następnym etapem jest transportowanie owoców przenośnikami taśmowymi do zespołu czyszczącego w którego skład wchodzi wentylator dzięki któremu owoc zostaje oczyszczony. W kolejnym etapie trafia do uprzednio przygotowanych skrzynek bądź skrzynio-palet.

Możliwe rodzaje konfiguracji

Maszyna posiada wiele możliwości regulacji elementów wykonawczych np. zmianę prędkości, mocy oraz częstotliwości ww. elementów, do tego celu służą rozmieszczone na maszynie zawory przelewowe oraz dławiące którymi wszystkie te parametry dobieramy tak aby uzyskać jak najlepszą jakość końcową produktu.

Produkcja maszyny realizowana jest dla indywidualnego klienta zgodnie z tym czego oczekuje od niej sam zainteresowany. Nabywca ma możliwość ingerencji w pewnym stopniu w budowę konstrukcyjną urządzenia poprzez zmianę wymiarów elementów takich jak np. długość samej maszyny bądź wymiarów podestu jak również jego kształtu czy przeznaczenia. Każda otrząsarka ,,Tornado’’ posiada skrętne hydraulicznie koła które w ogromnym stopniu upraszczają kierowanie jak również pracę z maszyną tej długości, ponadto wyposażona jest w hydrauliczny podnośnik do kisten który ułatwia proces wymiany skrzyń.